ECB požiadala banky, aby si vyčlenili viac peňazí na zlé úvery

4.10.2017 16:46:05

Európska centrálna banka (ECB) dnes požiadala komerčné banky, aby si vyčlenili bokom viac peňazí na pokrytie zlých úverov.

Európska centrálna banka (ECB) dnes požiadala komerčné banky, aby si vyčlenili bokom viac peňazí na pokrytie zlých úverov. A tiež, aby jej predložili svoje stratégie na zníženie obrovského množstva zlého dlhu.
ECB chce, aby boli banky schopné v plnej miere pokryť nesplácané úvery. Okrem toho ECB, ktorá prevzala dohľad nad bankami v eurozóne, očakáva, že jej vysvetlia akékoľvek odchýlky od smerníc. A na základe toho im určí, aké ďalšie opatrenia musia prijať.
Banky v eurozóne evidujú zlé pôžičky v hodnote takmer 1 bilióna eur, pričom väčšina z nich je dedičstvom po globálnej finančnej kríze. Obrovská hromada dlhov škodí ekonomike, pretože banky sa zdráhajú požičiavať ďalšie peniaze, čím brzdia ožívanie hospodárstva.

TASR

Najčítanejšie za 3 dni

eat-the-richUž žiadna chudoba a ultraboháči: Návod, ako jednoducho zlikvidovať majetkovú nerovnosť model-S-TeslaTri nové problémy menia prístup Nórska: Najskôr podpora elektromobilov, teraz daň z TeslyoilStratég: Ropa sa prepadne na 10 dolárov za barel, kvôli revolúcii elektrických vozidielpregnantAko zvrátiť neblahý trend pôrodnosti: Startup, ktorý sa snaží zastaviť biologické hodiny