Miera úspor domácností eurozóny v druhom kvartáli mierne stúpla

5.10.2017 13:46:23

Počas apríla až júna miera úspor domácností v eurozóne posilnila na 12,1 % z úrovne 12 % v prvom štvrťroku.

Miera úspor domácností v eurozóne v druhom kvartáli tohto roka podľa sezónne upravených údajov bola na úrovni 12,1 %, čiže stúpla v porovnaní s prvým štvrťrokom, kedy bola vo výške 12 %. Miera investícií domácností v eurozóne, ktoré tvoria hlavne nákupy a rekonštrukcie obytných nehnuteľností, dosiahla v období apríla až júna tohto roka 8,7 %. Medzikvartálne klesla, keďže počas januára až marca bola vo výške 8,9 %. Informovali o tom vo štvrtok štatistický úrad Európskej únie Eurostat a Európska centrálna banka.

Miera podnikateľských investícií v eurozóne v druhom kvartáli tohto roka podľa sezónne upravených údajov dosiahla 23,2 %, čiže sa zvýšila v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom, kedy bola vo výške 22,9 %. Miera hrubých investícií nefinančných firiem vyjadruje pomer investícií do fixných aktív (budovy, stroje atď.) voči pridanej hodnote.

SITA

Najčítanejšie za 3 dni

eat-the-richUž žiadna chudoba a ultraboháči: Návod, ako jednoducho zlikvidovať majetkovú nerovnosť model-S-TeslaTri nové problémy menia prístup Nórska: Najskôr podpora elektromobilov, teraz daň z TeslyoilStratég: Ropa sa prepadne na 10 dolárov za barel, kvôli revolúcii elektrických vozidielpregnantAko zvrátiť neblahý trend pôrodnosti: Startup, ktorý sa snaží zastaviť biologické hodiny