Nemecké priemyselné objednávky v auguste výrazne stúpli

6.10.2017 11:16:04

Augustové priemyselné objednávky v krajine sa medzimesačne zväčšili o 3,6 percenta po júlovom oslabení o 0,4 percenta.

Objednávky nemeckých priemyselných firiem v auguste výrazne posilnili. Smerom nahor ich ťahal zahraničný aj domáci dopyt, čo sa považuje za dobrý znak pre aktivitu priemyselného sektora krajiny. Nemecké ministerstvo hospodárstva v piatok informovalo, že augustové priemyselné objednávky sa medzimesačne zväčšili o 3,6 percenta po júlovom oslabení o 0,4 percenta.

Domáce objednávky priemyselných firiem v Nemecku v auguste posilnili o 2,7 percenta a objednávky zo zahraničia stúpli o 4,3 percenta, pričom motorom ich rastu boli objednávky z krajín mimo eurozóny, ktoré sa zvýšili o 7,7 percenta. Objednávky zo strany ostatných členov eurozóny o 1 percento klesli. "Vyzerá to tak, že nemecký priemysel je pripravený uzavrieť tento rok maximálnou rýchlosťou," povedal ekonóm ING Carsten Brzeski.

SITA

Najčítanejšie za 3 dni

eat-the-richUž žiadna chudoba a ultraboháči: Návod, ako jednoducho zlikvidovať majetkovú nerovnosť model-S-TeslaTri nové problémy menia prístup Nórska: Najskôr podpora elektromobilov, teraz daň z TeslyoilStratég: Ropa sa prepadne na 10 dolárov za barel, kvôli revolúcii elektrických vozidielpregnantAko zvrátiť neblahý trend pôrodnosti: Startup, ktorý sa snaží zastaviť biologické hodiny