Španielska vláda schválila zákon, ktorý uľahčí firmám presuny prevádzok

6.10.2017 19:16:07

Španielska vláda dnes schválila zákon, ktorý uľahčí firmám presúvať svoje prevádzky po celej krajine.

Španielska vláda dnes schválila zákon, ktorý uľahčí firmám presúvať svoje prevádzky po celej krajine. Niektoré podniky totiž zvažujú odchod z Katalánska po minulotýždňovom referende o nezávislosti.
Plán na vyhlásenie nezávislosti Katalánska zvyšuje napätie v Španielsku. Nový zákon tak uľahčí byrokraciu a odstraňuje prekážky, ktoré by predstavenstvám firiem bránili prijať rozhodnutie o presťahovaní firemnej základne, pokiaľ to stanovy spoločnosti výslovne neuvádzajú inak, uviedla vláda vo svojom vyhlásení.
Kabinet zákon prerokoval aj s opozičnými politickými stranami, povedal minister hospodárstva Luis de Guindos na tlačovej konferencii po stretnutí vlády.

TASR

Najčítanejšie za 3 dni

eat-the-richUž žiadna chudoba a ultraboháči: Návod, ako jednoducho zlikvidovať majetkovú nerovnosť model-S-TeslaTri nové problémy menia prístup Nórska: Najskôr podpora elektromobilov, teraz daň z TeslyoilStratég: Ropa sa prepadne na 10 dolárov za barel, kvôli revolúcii elektrických vozidielpregnantAko zvrátiť neblahý trend pôrodnosti: Startup, ktorý sa snaží zastaviť biologické hodiny